Strešné krytiny a typy strešnej krytiny

14 dec

Strešný systém nie je taký jednoduchý ako možno mnohí si myslia, pretože musia všetky komponenty strešného systému spolupracovať tak, aby strecha a celý systém bol odolný voči poveternostnými podmienkami a niekedy aj voči ľuďom, ktorí môžu strechu zničiť. Najdôležitejší aspekt alebo jeden z tých najdôležitejších sú práve strešné krytiny. Čo to vlastné strešné krytiny sú? Mnohí si zamieňajú strešnú krytinu so strechou a myslia si, že strešne krytiny sú vlastne strechy. Nie je to pravda, pretože strešný systém tvorí niekoľko komponentov a jedným z nich je strešná krytina, teda tá viditeľná časť celého strešného systému. Strešné krytiny by mali byť odolné. Výber strešných krytín by ste nemali podceniť, ak nechcete často prerábať strechu. Ak nemáte strechu v poriadku, veľmi ľahko sa môže stať, že vám bude zatekať a voda vám zničí váš majetok.

Bridlica, škridla, solárne dlaždice

Strešné krytiny a ich cena
Varianty strešných krytín

Strechy ľudí sprevádzajú od nepamäti. Už v dávnej minulosti, keď ľudia si začali budovať prvé obydlia, bola strecha nevyhnutná súčasť ich prístrešku. Už vtedy si ľudia uvedomovali ich nevyhnutnosť. V dnešnej dobe je nespočetné množstvo rôznych typov strešných krytín, z ktorých si viete vybrať ten najvhodnejší pre váš dom. Jedna z najobľúbenejších strešných krytín je strešná škridla. Odolné najmä voči vetru a najvhodnejšie do teplého podnebia sú strešné škridle, najmä z hliny a betónu. Keďže sú ťažké, tak si môžu vyžadovať aj inú podporu. V dnešnej dobe čoraz viac narastá záujem o solárne dlaždice. Solárne konektory sa namontujú do jestvujúcich šindľov na streche. Strešné krytiny z bridlice sa vyznačujú svojou dlhou životnosťou. Výrobcovia udávajú, že vydržia aj sto rokov. Strešné krytiny z bridlice sú vodotesné a vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči plesniam. Sú najvhodnejšie do vlhkého podnebia.

Výber dodávateľa nepodceňte!

Ak sa rozhodnete pre výber strešnej krytiny, urobte si prieskum trhu, spýtajte sa známych, susedov na odporúčania, prečítajte si recenzie na internete. Stretnite sa s dodávateľom a spýtajte sa ho na všetko, čo vás zaujíma. Strešné krytiny nie sú záležitosť, ktorú budete meniť každých pár rokov, a preto si vyberte firmu, ktorá je dlhodobo na trhu a ich práca je naozaj kvalitná. Správne zvolená firma vám aj poradí, aké strešné krytiny sú pre vaše nehnuteľnosti najlepšie, pretože čo funguje v jednom kraji, nemusí fungovať v druhom. Ak hľadáte spoľahlivú firmu alebo máte otázky, navštívte webovú stránku https://krytina.sk/ a dozviete sa viac.