Aké výhody poskytuje reštauračný systém reštauračným zariadeniam?

20 mar

Moderné riadenie reštaurácie či iného reštauračného zariadenia je už dnes súčasťou takmer každej jednej prevádzky. Doba pokročila aj v tomto smere a môžeme vidieť istý posun v oblasti zdokonaľovania služieb i celkovej efektívnosti prevádzky. Povedzme si úprimne. Cieľom každej jednej prevádzky či reštaurácie je dosiahnuť zisk. Ďalšími cieľmi sú spokojní zákazníci a vytvorenie príjemného prostredia, kam sa radi vracajú. Reštauračný systém rozhodne prispieva k dosiahnutiu oboch cieľov. Dnes sú reštaurácie bez takéhoto efektívneho systému čoraz menej a menej navštevované. Prečítajte si, aké výhody poskytuje a prečo by rozhodne nemal chýbať ani vo vašej prevádzke. 

Na otvorenie prevádzky sa musíte veľmi dobre pripraviť

Reštauračný systém pre moderné reštaurácie

Príprava na zavedenie reštauračného systému

Zavedenie reštauračného systému nie je záležitosťou jedného dňa. Novootvorené prevádzky väčšinou riešia viacero problémov naraz – zariadenie reštaurácie, výber vhodného personálu, skladové zásoby, spôsob prípravy i podávania jedla. Všetko toto by ste však mali mať uvedené vo svojom podnikateľskom pláne. Na otvorenie prevádzky a zavedenie reštauračného systému máte, dá sa povedať, iba jeden pokus. Prvé dni po otvorení býva zväčša prevádzka najplnšia, pretože ľudia prídu ochutnať, čo podávate. Tu je dôležité ukázať, že vaša reštaurácia má svoj systém a všetko do seba zapadá. Nesmiete na sebe nechať poznať nervozitu či únavu. Reštauračný systém je potrebné otestovať ešte predtým, ako sa prevádzka spustí. Je totiž potrebné prispôsobiť ho na vaše účely. 

Čo v sebe ukrýva reštauračný systém?

V prvom rade je potrebné podotknúť, že by mal byť súčasťou každej novootvorenej reštaurácie, pretože výrazne zefektívňuje jej fungovanie, uľahčuje prácu personálu a jednotlivé zložky dokážu medzi sebou jednoduchšie komunikovať. Reštauračný systém je možné charakterizovať ako softvérové a hardvérové zabezpečenie celej prevádzky. Zahŕňa teda systém obsluhy, skladového hospodárstva, zabezpečuje komunikáciu medzi personálom, elektronickú pokladňu či iné súčasti. Je to teda v skratke systém, ktorý je nainštalovaný vo viacerých zariadeniach súčasne. Čašníci napríklad využívajú smartfóny na prijímanie objednávok a dokážu prostredníctvom nich ovládať aj elektronickú pokladňu – priradiť objednávku ku konkrétnemu stolu, uzavrieť objednávku a vytlačiť pokladničný blok. Toto je však iba veľmi malá ukážka toho, ako reštauračný systém funguje. Dokáže toho totiž pokryť oveľa viac. Všetko, čo ešte neviete o reštauračnom systéme, nájdete na webovej stránke http://www.ikelp.sk/.