Aké výhody prinášajú vonkajšie rolety na okná?

15 dec

Pri novom trende presvetlených rodinných domoch, kde veľkú časť projektov tvoria veľké okenné tabule a francúzske okná, je nevyhnutné myslieť na správne tienenie domov. Vedeli ste, že správna tieniaca technika vám môže dopomôcť ku kvalitnejšiemu spánku a zároveň pomôže ochrániť vašu domácnosť pred zlodejmi? Je toho ešte viac. Vonkajšie rolety prinášajú mnohé výhody a vedia vám ušetriť aj finančné prostriedky, ktoré by ste inak vynaložili na kúrenie a klimatizáciu. Aké výhody vám vonkajšie rolety prinesú a na čo myslieť pri ich výbere?

Vonkajšie žalúzie – dokonalý strážca súkromia

Antracitové vonkajšie rolety
Montáž vonkajších roliet

Hlavnou úlohou vonkajšieho tienenia je zabrániť alebo regulovať prienik svetla do celého interiéru. Vonkajšie rolety sú v tomto na prvej priečke. Dokážu totiž úplne zabrániť prenikaniu svetla do interiéru a tak vytvoriť dokonalé podmienky pre všetkých sedmospáčov. Ocenia to všetci, ktorí z rôznych dôvodov potrebujú spánok aj počas dňa – napríklad v prípade profesií, ktoré pracujú na trojzmennú prevádzku a potrebujú nočnú zmenu dospať počas bieleho dňa. Aj poobedný spánok detí bude vďaka kvalitnému tieneniu pomocou vonkajších roliet o čosi dlhší a kvalitnejší. Zároveň ponúkajú maximálne súkromie a jednoducho ochránia vašu domácnosť pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich či susedov.

Vonkajšie rolety šetria vašu peňaženku

Jednou z ďalších výhod, prečo by ste si mali vybrať vonkajšie rolety je, že ponúkajú dokonalú tepelnú a zvukovú izoláciu. Toto je taktiež veľká výhoda práve pre tých, ktorí potrebujú mať kvalitný nerušený spánok aj počas rušného dňa. Vďaka vonkajším roletám môžete aj veľa ušetriť. V zime zabraňujú únikom tepla a v letných mesiacoch budú skvelým pomocníkom počas horúcich dní, keď sa teploty už aj na Slovensku veľakrát vyšplhajú nad 30 stupňov. Vďaka vonkajším roletám sa váš domov nebude zbytočne prehrievať a vy tak nebudete musieť siahnuť po klimatizácií, respektíve ju efektívne regulovať. Ak ste sa rozhodli pre vonkajšie žalúzie, nechajte si poradiť s ich výberom od profesionálov. Pomôžu vám vybrať správny typ vonkajších roliet, poradiť s výberom materiálu a farebného prevedenia. Nájdete ich na webovej stránke https://www.moje-rolety.sk/.