Ako získať úver pre firmy?

3 feb

Kým spustíte svoje podnikanie, tak je pred vami veľmi dlhá cesta. Najskôr potrebujete dobrý nápad, bez ktorého svoje podnikanie nezačnete. Potom musíte otestovať svoj nápad. Ak je nápad úspešný, možno i investori sa oň zaujímajú, nemusíte mať strach z podnikania, pretože je to veľký predpoklad, že bude úspešný. Nakoniec potrebujete si uistiť, ako financovať svoje podnikanie a odkiaľ financie vezmete. Riešení je hneď niekoľko – môžete si vybrať externého investora alebo uver pre firmy. V tomto článku sa dozviete, čo potrebujete pred požiadaním o úver. 

Pripravte sa na svoju žiadosť o úver pre firmy!

Uvery pre firmy s nízkym úrokom
Úrok pri úvere pre firmy

Pred podaním žiadosti o úver pre firmy budete musieť vypracovať podnikateľský plán. Ak ho nevypracujete, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že úver pre firmy nedostanete. Banky si potrebujú skontrolovať, čo budú financovať, a preto vám odporúčame si dať záležať na vypracovaní podnikateľského plánu. Nikto nechce požičať peniaze na riskantné podnikanie. To isté platí aj o bankách. Takže si urobte čas a spresnite svoj podnikateľský plán než ho posuniete ďalej. Banky chcú vedieť, že ich dlžníci budú peniaze využívať s rozumom. Je pravdepodobné, že ak im nemôžete povedať, ako plánujete použiť finančné prostriedky, ktoré vám požičajú, nedostanete tento úver pre firmy. V rámci svojho podnikateľského plánu zvážte, prečo a kde potrebujete ďalšie financie. Skúste si odpovedať na niekoľko otázok, ako napríklad: Využívate peniaze na začatie podnikania? Budete žiadať o finančné prostriedky na mzdy a iné bežné výdavky? Potrebujete peniaze na zavedenie nového produktu alebo služby do vášho podnikania? Vaše zdôvodnenie by mali byť pre veriteľa, teda v tomto prípade pre banku, jasné. Nenechajte ich hádať, ako budú ich peniaze použité. Ak nebude to jasné, môže sa stať, že úver pre firmy nedostanete a vy budete musieť zháňať financie od niekoho iného. 

Ste majiteľom malej firmy? 

Ak ste majiteľom malej firmy, tak sa môže stať, malé firmy môžu mať ťažké časy, keď dostanú do banky schválenie tradičnej pôžičky. Banky často požadujú, aby ste mali dobrú úverovú históriu, aby ste zúfalo nepotrebovali finančné prostriedky a aby ste mali dostatok zábezpek, aby pre nich bol úver pre firmy menej rizikový. Úvery pre firmy majú tendenciu fungovať na modeli dlhového financovania, pri ktorom budete musieť pôžičku splatiť, namiesto na kapitálovom modeli, kde môžete predať akcie alebo vlastníctvo svojej spoločnosti za finančné prostriedky. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte https://gruberfinance.sk/uvery-podnikanie/