Čo je nutné vedieť o zateplení strechy?

18 mar

V súčasnosti sa mnoho ľudí zameriava na šetrenie financií. Tie dokážeme ušetriť rôznymi spôsobmi a to dokonca aj pri klasickej činnosti v našej domácnosti. Reč je napríklad o vhodnom zateplení, ktoré nám ponúka viaceré výhody. Zateplenie strechy sa v súčasnosti naozaj oplatí, nakoľko zabraňuje tomu, aby z domácnosti unikalo teplo. Chcete aj vy vedieť, čo všetko by ste o zateplení mali vedieť a prečo sa vyplatí? Prečítajte si v nasledovnom článku!

Prečo práve zateplenie strechy?

Kvalitné zateplenie strechy si vyžaduje kvalitný materiál
Výhody zateplenia strechy – poznáte ich?

Hlavne v zime sme svedkami toho, že sa v našej domácnosti teplo udrží len skutočne krátko. Môže unikať viacerými miestami. Najčastejšie sa jedná o únik tepla cez strechu, ktorý sa na celkovom úniku podieľa až 15 %. Z toho dôvodu je tepelná izolácia strechy kľúčová. A to aj v prípade, ak máte zateplené obvodové steny. Pri zatepľovaní strechy sa stretávame s využitím rôznych materiálov, pričom za najčastejší možno považovať minerálnu vlnu. Tiež sa stretávame aj s PIR doskami. Práve minerálna vlna predstavuje prírodný materiál, ktorý v sebe skrýva mnoho výhod. Za tie najväčšie možno považovať to, že je nehorľavá, dobre izoluje hluk a v neposlednom rade má výborné izolačné vlastnosti. Ak ste sa aj vy rozhodli, že chcete vašu strechu zatepliť, nemali by ste zabúdať na mnoho dôležitých faktorov. V prvom rade je potrebné myslieť na to, že zateplenie strechy ako také predstavuje pomerne náročný proces. Z toho dôvodu je potrebné si celý process naplánovať krok za krokom. Ak má vaša nehnuteľnosť staršiu strechu, odporúčame okrem zateplenia pristúpiť aj k jej výmene. Dnes už trh so stavebným materiálom ponúka mnoho typov striech, ktoré sa na vašu strechu budú hodiť. Ak sa vaša nehnuteľnosť nachádza v oblasti, v ktorej je veľký hluk, odporúčame myslieť aj na hlukovú izoláciu. Ako izolačný materiál odporúčame použiť minerálnu vlnu, vďaka ktorej toho získate mnoho.

Umiestnenie tepelnej izolácie

To, ako bude tepelná izolácia na streche fungovať ovplyvňuje hlavne to, kde sa ju rozhodnete umiestniť. Na výber máme z dvoch základných možností, a to z medzikrokovného alebo nadkrovového zateplenia strechy. Ak sa chcete o týchto spôsoboch dozvedieť viac, navštívte stránku https://www.dobra-strecha.sk/, kde nájdete mnoho cenných informácií. Doprajte si aj vy teplo, ktoré z vašej domácnosti nebude unikať a majte radosť zo zateplenia strechy, ktoré vám bude prinášať len samé výhody!