I na výběru vybavení kavárny záleží

17 apr

Káva se v našich končinách stále pije víc a víc. Na trhu se objevují stále nové značky a různorodost krajin ze kterých táto komodita přichází. Většina kávy, která se u nás pije pochází z Brazílie. První evropská kavárna byla otevřena v roce 1624 v Benátkách, ale připomínala víc prodejnu kávy, než kavárnu. Kavárny, které dnes vidíte jsou místem pracovních střetnutí, střetnutí s přáteli, anebo i sám se sebou při dobré kávě nebo zákusku. Lidi více vyhledávají kavárny se stylem. Přemýšleli jste nad vlastní kavárnou, jaké vybavení kavárny by kavárna měla mít?

Vlastní kavárnu, nebo…?

Každé podnikání je ze začátku velmi složité. Kde začít? Pokud jste již měli kavárnu, třeba i pojízdnou a rozhodnete se přestěhovat do kamenných prostorů, máte o starost méně. A tou je vybavení kavárny kávovarem. Další možností je odkoupit zaběhlou kavárnu se vším vybavením a stálou klientelou, kterou si už budete muset jen udržet. Neboli jste v tomto odvětví nový ačkoli s nápaditým konceptem? Zde je pár otázek na začátek. Kde by měla kaváren být? Pokud máte prostor, tak jak ji zařídit a kdo by měli být vaši zákaznicí? Děti jsi kávu nekoupí, ale jejich rodiče už ano. Může být vaše kavárna zaměřena třeba na rodiny s dětmi. Tedy ve vybavení kavárny by neměl chybět dětský koutek. Aby kavárna mohla být kavárnou, základní a největší položkou pro vás bude výběr vhodného kávovaru.

Užijte si Mezinárodní den kávy: 20 tipů na kavárny, kde vám připraví  božskou kávu – Kudy z nudy

S kávovarem je třeba dokoupit i další vybavení, jako mlýnek, tamper, odklepávač či podložku na zatlačování kávy. Kávovar si můžete vypůjčit a až když se osvědčí pak si ho pořídit, nebo jednoduše ho vyměnit za jiný. Možná by vám mohl poradit i váš dodavatel kávy. Kolik zákazníků budete vědět obsloužit. Opět se vracíme k vybavení kavárny. Pokud prostor kavárny nenabízí mnoho místa k sezení, můžete se více zaměřit na zákazníky, kteří se zastaví po cestě z a do práce pro kávu s sebou. A ušetříte na vybavení kavárny nábytkem. Pokud jste si vybrali větší prostor, ten je potřeba vybavit místem k sezení a přilákat lidi si přijít k vám do kavárny posedět. Neodmyslitelně se ke kávě hodí i dobrý zákusek. Chcete-li by jste mít vlastní kavárnu, splňte si svůj sen a choďte do toho. Po víc informacií: http://www.ikelp.cz