Leasing na firemné automobily

5 aug

Za najrozšírenejší finančný produkt súčasnosti sa považuje leasing. Viacerým umožňuje získať  ich vysnený predmet bez toho, aby naň museli sporiť niekoľko desiatok rokov alebo sa bankám zaväzovať úverom. O tom, že je obľúbeným finančným produktom hovorí aj fakt, že počet ľudí, ktorí uzatvoria s leasingovou spoločnosťou zmluvu o prenájme určitého predmetu z roka na rok narastá.

Samozrejme, ani ja nie som výnimka a prišla som s ním už do styku. Spoločnosť, v ktorej pracujeme, potrebovala nakúpiť nové automobily. Keďže sa však firma v posledných dvoch rokoch nachádza v miernej recesii, nemali sme dostatok peňazí na ich kúpu. Rovnako sme sa tiež nechceli viazať s úverom. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt leasingRiaditeľ spoločnosti sa teda rozhodol, že autá si zaobstaráme pomocou leasingu. Keďže robím na ekonomickom oddelení, táto starosť padla na plecia mne. Výhodou však bolo, že som si už pomocou leasingu obstarávala automobil pre seba, tak som vedela, ako celý proces prebieha. Nič som však nenechala na náhodu a rozhodla som sa, že našej firme zaobstará leasing finančný sprostredkovateľ. Leasing automobilu mi aj v minulosti zaobstarával finančný sprostredkovateľ a mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Finančný sprostredkovateľ spoločnosti winners group za mňa vykonal prieskum trhu a neskôr mi ponúkol všetky možnosti, ktoré vo forme leasingových spoločností na finančnom trhu vystupovali. Winners Group tiež poznala moje požiadavky, preto mi svojim odporúčaním naozaj pomohla a ja som si vybrala tú leasingovú spoločnosť, ktorá mi ponúkla najlepšie podmienky. Winners Group tiež za mňa vykonala všetku dokumentáciu a ja som vôbec nemusela s leasingovou spoločnosťou komunikovať. Dokonca mám pocit, že finančný sprostredkovateľ mi vďaka jeho úzkej a dlhoročnej spolupráci s touto leasingovou spoločnosťou dokázal vyjednať leasingovú zmluvu za lepších podmienok, než by som dokázala vyjednať ja. Už po pár dňoch sa mi v garáži lesklo moje nové auto. Ja som nemusela robiť nič iné, iba platiť pravidelné leasingové splátky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt leasingAko som už spomínala, aj tento krát nám leasing obstarával finančný sprostredkovateľ. Rozhodli sme sa, že si zaobstaráme až 5 nových motorových vozidiel. Proces bol opäť rovnaký – finančný sprostredkovateľ za nás vykonal analýzu trhu, odporučil nám najlepšie možnosti a vybavil všetko potrebné, aby došlo k uzatvoreniu leasingovej zmluvy. Jediné, čo sme museli vykonať my, bolo podpísať zmluvu o uzatvorení leasingu a zaplatiť 20% akontáciu. Už o pár dní sa nám bez toho, aby sme sa viazali úverom, na našom firemnom pozemku nachádzalo 5 našich nových firemných motorových vozidiel. Ja osobne mám s leasingom len dobré skúsenosti a určite by som ho opäť využila.