Misky pre psov sú dôležitou výbavou každého majiteľa štvornohého miláčika

16 jún

Rozhodli ste sa kúpiť si psíka? V tom prípade vás čaká nielen veľa radosti, ale aj starostí. O psa je totiž potrebné sa starať od úplného šteniatka. Každý pes potrebuje to správne materiálne, ale i emocionálne zázemie. Jednou z povinných súčastí výbavy sú jednoznačne misky pre psa. Možno sa vám zdá, že ide o zanedbateľný detail, no nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Nebojte sa, poradíme vám, ako vybrať tie najlepšie misky pre psov na trhu. 

Aké misky pre psov sú na trhu dostupné?

Misky pre psov na samé dobroty
Dobroty v miskách pre psov

Pri výbere misiek pre psov existujú dve základné kritériá. Prvým je materiál, z ktorého sú vyrobené a druhým je veľkosť. Čo sa týka materiálu, na výber sú spravidla plastové, nerezové a keramické misky. Plastové misky pre psov sú najdostupnejšie a vyznačujú sa rôznorodosťou tvarov a farieb. Ich cena je veľmi prijateľná, a práve preto sú najvyužívanejšie. Sú ľahké a jednoducho umývateľné. Ich váha môže byť problém pri šteniatkach, ktoré sa s miskou zvyknú hrať, a tak ju môžu poškodiť alebo prevrhnúť. Keramické misky pre psov sú o niečo drahšie, no aj trvácnejšie. Pokiaľ máte šteniatko, práve keramická miska bude pre neho ako stvorená. Ak je čo i len trochu poškodená, ihneď ju vymeňte. Jemné úlomky by mohli po prehltnutí psíkovi uškodiť. Tým najideálnejším, čo trh ponúka, sú jednoznačne nerezové misky pre psov. Sú doslova nezničiteľné, no niektorí majitelia môžu mať problém s ich fádnym vzhľadom. Misky vyrobené z nerezového materiálu sú maximálne odolné a praktické.

Starostlivosť o misky pre psov – je potrebná?

Aj o takú banalitu, akou sú misky pre psa, sa rozhodne treba starať. Ak máte doma psíka, misky by mali byť dve. Jedna by mala slúžiť na vodu a druhá na jedlo. Vždy, keď sa psík naje a jeho miska je prázdna, mali by ste ju poriadne umyť. Zabránite tým vzniku a rozširovaniu baktérií. Ani voda v miske by sa nemala ohrievať príliš dlho. Psík si totiž môže zaniesť kúsky jedla do vody a začnú sa v nej rozkladať. To neprospieva psíkovmu tráveniu i celkovému zdraviu. Zháňate kvalitné misky pre psov? Nájdete ich na webovej stránke https://www.queedo.sk/.