Mrkvová torta- je výborná nielen pre oči

26 okt

Každý z nás sa počas života stretol s tým, že mu jeho blízky hovorili o tom, že by mal konzumovať dostatočné množstvo mrkvy. O mrkve je známe, že má pozitívne účinky na naše oči. Obsahuje minerály a vitamíny, ktoré majú priaznivý vplyv na náš zrak. Mrkva a jej pravidelná konzumácia však nemá vplyv len na správne fungovanie našich očí, ale aj na celý organizmus. Mrkva tiež predstavuje najvýznamnejší zdroj betakaroténu. Betakarotén sa v tele mení na Vitamín A, ktorý je pre správne fungovanie organizmu skutočne dôležitý. Vitamín A však nie je jediný vitamín, ktorý z mrkvy dokážeme získať. Mrkva je tiež bohatá aj na Vitamín C,D a E. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt carrot pieObsahuje tiež magnézium, vápnik a železo. Mrkva patrí medzi zeleninu, ktorá obsahuje obrovské množstvo vlákniny a má pozitívny vplyv na fungovanie nášho tráviaceho traktu. Na druhej strane tiež obsahuje veľmi málo tukov a cukrov. Okrem toho nášmu telu poskytuje aj rôzne iné minerály a stopové prvky a predstavuje výborný antioxidant. Mrkvu si tiež vlastnoručne dopestuje väčšina domácnosti. Mnohí však nevedeli, že z nej dokážu vyrobiť napríklad aj tortu! Mrkvová torta predstavuje tortu, ktorá je prakticky celá vyrobená zo zeleniny. Mrkva v nej predstavuje najvýznamnejšiu zložku.

Mrkvová torta si v poslednom čase získava srdcia ľudí po celom svete.

A to určite oprávnene. Ako už bolo spomenuté, mrkvová torta je vyrobená zo zeleniny. O pozitívnych účinkoch mrkvy na ľudský organizmus sa už netreba zmieňovať. Ak teda vo vašej záhradke dopestujete obrovské množstvo mrkvy a neviete, čo s ňou urobíte, skúste nad mrkvovou tortou skutočne porozmýšľať. Mrkvová torta je jednoduchá na prípravu. Keďže hlavnú ingredienciu predstavuje mrkva, ktorú sme si schopní dopestovať aj samostatne, investovať budeme musieť len do zvyšných ingrediencií. Mrkvová torta je charakteristická aj svojho ľahkosťou a sviežosťou. Tiež sa zaraďuje medzi ľahšie stráviteľné torty a rovnako tiež tie, ktoré nie sú až také kalorické. Kúsok mrkvovej torty ešte nikomu neublížil.

Existuje jednotný recept na mrkvovú tortu?

Mrkvovú tortu a jej receptúru je možné upravovať podľa toho, aké ingrediencie doma máme, a ktoré naopak nie. Medzi základne ingrediencie patrí mrkva, vajcia, cukor a rôzne druhy orechov, ktoré sa pomelú. Je však na vlastných preferenciách každého z nás, čo do mrkvovej torty použije. Názov mrkvová získala táto torta kvôli mrkve. Ak teda bude mrkvu obsahovať, o mrkvovú tortu sa bude skutočne jednať.