Necítite sa dobre? Poznáme jeden z dôvodov, prečo

3 máj

Dnešná doba je veľmi uponáhľaná, a ani situácia za posledné roky k tomu nepomohla, jednoducho ľudia žijú rýchlo, v strese z viacerých dôvodov, a tak nedodržiavajú ani pitné, stravovacie návyky, nemajú čas alebo chuť na zdravý životný štýl, a to sa všetko odráža na kvalite zdravia. Takýto človek má slabšiu imunitu a tak skôr ochorie. Jedným z ochorení, ktoré sa môže objaviť je tetánia, a práve o tomto ochorení si v tomto článku napíšeme viac. 

Čo je to tetánia a ako vzniká? 

Tetánia a jej vznik
Príčiny vzniku tetánie

Ako sme už v úvode tohto článku napísali, tetánia môže vzniknúť u človeka, ktorý zanedbáva svoj zdravotný stav. To nie sú však jediné dôvody, kedy tetánia vzniká. Tetánia je ochorenie hlavne mladých ľudí, ktorí sú v neustálom strese, napríklad z pracovných povinností. Dnes sú na mladých ľudí kladené náročné podmienky. Mladí ľudia to nemajú jednoduché ani v práci, ani v osobnom živote, pretože všetko čo chcú mať, si musia zabezpečiť sami, a tak sa častokrát stáva, že im život uniká pomedzi prsty v práci, kladú na seba vysoké nároky, majú vidiny vysokých zárobkov a popri tom všetkom zabúdajú na svoje zdravie, častokrát sa zabúdajú v práci napiť, či dokonca najesť. Toto všetko spolu s vypätím, ktoré je na nich kladené prispieva k tomu, že ochorejú. Tetánia je ochorenie, ktoré vo svojich začiatkoch vie poriadne vyľakať, pretože človek si ju môže pomýliť s infarktom. Medzi prvotné príznaky patrí zrýchlené dýchanie, kŕče, tŕpnutie rúk a podobne. Tetánia sa dá liečiť, len je potrebné ju diagnostikovať, čo môže byť v niektorých prípadoch náročné, pretože vyšetrenia ju odhaľujú len zriedka. V prípade, že sa v poslednej dobe necítite vo svojej koži, máte pocit, že s vami niečo nie je v poriadku, určite navštívte lekára a zároveň aj psychológa, ktorí dokážu tetániu odhaliť. 

Ako tetániu liečiť? 

Ako sme spomínali, tetánia najčastejšie vzniká zo stresového vypätia, preto ak trpíte tetániou, určite je potrebné ju liečiť s odborníkom, pretože neliečená tetánia môže prejsť až k tetanickému záchvatu a to nie je nič príjemné. S tetániou viete bojovať hlavne tak, že vo svojom živote spomalíte, začnete sa venovať svojmu zdraviu, a to aj psychickému, osvojíte so zdravotný štýl, a nájdete si spôsob, ako budete filtrovať a vybíjať stres zo seba. Ak sa chcete o tom, čo to tetánia je dozvedieť viac, obráťte sa na internetové stránky https://hippokrates.sk/