Pečiatky pre firmy aj živnostníkov

29 aug

Práca s ľuďmi nie je jednoduchá, jednať s nimi je naozaj problematické. Aj keď si komunikáciu a vyjednávanie s nimi uľahčiť nemôžem, snažím sa si aspoň ako-tak pomôcť pri mojej ostatnej činnosti. Keďže som murár, musím vykonať aj nejaké papierovačky. Neviem sa však rozhodnúť, či komunikáciu s ľuďmi alebo administratíva sú pre mňa väčšie peklo. Pri svojej činnosti s papiermi používam rozličné predmety, ktoré mi prácu značne uľahčujú. Medzi ne zaraďujem aj pečiatky. Pečiatky používam už niekoľko rokov. Keďže som si živonosť založil pred viac ako 20 rokmi, pamätám si ich vývoj od začiatku môjho podnikania až doteraz. Doteraz si pamätám, že v minulosti som používal drevenú pečiatku, ku ktorej som potreboval aj vankúšik, ktorý musel byť naplnený atramentom. V tých časoch bolo možné zakúpiť viaceré odtiene atramentu, čo umožňilo orážať viacerými farbami. Ja som mal v obľube červenú farbu. Dnes mám pečiatky také, ktoré len chytím do ruky a orazím. Najviac sa mi na súčasných pečiatkách páči, že na vrchnej strane majú presne určené, akou stranou bude text odtlačený. V minulosti sa mi bežne stávalo, že v chvíľke nepozornosti som text odtlačil naopak. Neskôr som si zvykol sa nad tým nepozastavovať, ale snažil som sa viac sústrediť na to, aby k takejto situácii dochádzalo naozaj málokedy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt peciatkyNa dnešných pečiatkách oceňujem to, že ich výrobca dokáže vyrobiť už za niekoľko hodín. Pečiatky som si zvykol objednávať cez internet. Často krát sa mi stalo, že po zadaní objednávky som pečiatky dostal už po niekoľkých dňoch. Stalo sa mi tiež, že keď som pečiatky objednával ráno prostredníctvom internetu, doručené boli hneď na druhý deň! Ich výroba a doručenie je v súčasnosti naozaj expresná. Bez pečiatok si už naozaj nedokážem predstaviť moju činnosť. Určite by som nebol nadšený, keby som základné údaje – moje meno a priezvisko, adresa, e-mail či telefónny kontakt musel vypisovať na každý papier samostatne. Pečiatky väčšinou nosím so sebou a slúžia mi aj namiesto vizitiek. Aj keď vizitky vyzerajú oveľa estetickejšie, v praxi sa mi osvedčili aj pečiatky. Ak si niekto vypýta moje iniciály alebo kontakt, jednoducho mu na kus papiera orazím pečiatku a všetky informácie má pohromade. Zvykol som si tiež vopred nachystať zopár „vizitiek“ s pečiatkami.

Pečiatky sa mi skutočne osvedčili. Ich výroba je v súčasnosti naozaj rýchla, cena nízka a ich životnosť sa vďaka novodobým výrobným technológiam predlžuje. Mne zase šetria čas a hlavne ruky a tiež mi dokážu „dohodiť“ nových zákazníkov.