Podajte daňové priznanie v Bratislave a iných častiach Slovenska správne vyplnené a v riadnom termíne!

22 dec

Či už ste fyzická alebo právnická osoba, pravdepodobne zbystríte svoju pozornosť vždy v marci, nakoľko prichádza obdobie podávania daňových priznaní. Danove priznanie Bratislava či iných častiach Slovenska je potrebné podať vždy do konca marca a podáva sa za predchádzajúce zdaňovacie obdobie (predchádzajúci rok). To znamená, že v roku 2020 budeme podávať daňové priznanie za rok 2019. Niektorí daňovníci si svoje daňové priznanie vypĺňajú sami, avšak ak si chcete byť istý, že je vyplnené naozaj správne, môžete ho zveriť do rúk tých, ktorí sú v tejto oblasti profesionálmi. Prečítajte si všetko, čo potrebujete o podaní daňového priznania v Bratislave či iných častiach Slovenska vedieť. Daňové priznanie v Bratislave a iných častiach Slovenska je potrebné podať do konca marca. Ak však tušíte, že túto lehotu nestihnete, môžete podať takzvanú žiadosť o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania. Daňové priznanie musia podať všetci, ktorých príjem za predchádzajúce zdaňovacie obdobie dosiahol určitú výšku. V roku 2018 sa táto suma vyšplhala na sumu 1915,01 Eur. 

Ktoré príjmy sa do daňového priznania započítavajú a ktoré nie?

Danove priznanie Bratislava a jeho poradenstvo je tu pre vás po celý rok

Daňové priznanie z príjmu aj nehnuteľností

Aby ste mohli podať daňové priznanie v Bratislave alebo iných častiach Slovenska, je potrebné vedieť, ktoré príjmy započítať môžete a ktoré, naopak, nie. Ak náhodou neviete, nie všetky príjmy sa považujú za zdaniteľné. Za nezdaniteľné príjmy sa teda považuje napríklad sirotský dôchodok, výživné na rodiča, podpora v nezamestnanosti, invalidný dôchodok či sociálne dávky. Ak ste pracujúci študent, pravdepodobne sa bude daňové priznanie týkať aj vás. V prípade študenta sa za nezdaniteľné príjmy považuje aj sociálne, motivačné alebo doktorandské štipendium.

Kto vám môže pomôcť s vyplnením daňového priznania v Bratislave a okolí?

Pokiaľ si nad podaním daňového priznania v Bratislave alebo iných častiach Slovenska lámete hlavu, už sa viac trápiť nemusíte! Oslovte firmu, ktorá sa o vaše daňové priznanie s radosťou postará.  Každá účtovná firma totiž zamestnáva profesionálov, pre ktorých je vyplnenie daňového priznania hračkou. Navyše garantujú, že je vaše daňové priznanie vyplnené správne. Nenechajte si vyplnenie vášho daňového priznania v Bratislave a iných častiach Slovenska na poslednú chvíľu! Pre viac informácií kliknite na webovú stránku https://www.easystart.sk/.