Pokladanie zámkovej dlažby si vyžaduje vo veľa prípadoch aj betónovú stabilizáciu

16 mar

Zámková dlažba je vďačný materiál, pretože je možné ju využiť skoro všade, hodí sa do rodinných domov ako podlaha, hodí sa na cesty, chodníky, parkoviská, ale aj na mnohé iného. Okrem toho pokladanie zámkovej dlažby nie je náročné ani zložité, avšak potrebujete k tomu mať potrebné skúsenosti, preto to radšej vždy nechajte na odborníkov.

Zámková dlažba a betónová stabilizácia, čo by ste k tomuto mali vedieť

Cenovo dostupné pokladanie zámkovej dlažby
Cena pokladania zámkovej dlažby závisí od viacerých faktorov

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak vás čaká realizácia zámkovej dlažby, máte vždy na výber, či chcete mať pod zámkovou dlažbou betónovú stabilizáciu, alebo nie. Pokladanie zámkovej dlažby je možné aj bez nej, ale ak sa rozhodnete ísť do variantu, že pod zámkovou dlažbou nebudete mať betónovú stabilizáciu je potrebné myslieť na to, že zámková dlažba bude mať kratšiu životnosť a môže rýchlejšie dôjsť k jej poškodeniu, pretože jednoducho neudrží nápor napríklad ťažšieho vozidla a jednoducho sa jednotlivé kusy dlažby začnú hýbať, prípadne sa dlažba začne prepadať a podobne. Pokladanie zámkovej dlažby sa najčastejšie vykonáva na terasách, tam teda betónová stabilizácia nie je až taká dôležitá, ale pre zachovanie dlhodobej životnosti by sme ju odporúčali aj tam, takisto aj ak idete realizovať chodníky zo zámkovej dlažby, no a ak idete pokladanie zámkovej dlažby realizovať aj na cestu a parkoviská, tak potom neváhajte a určite si nechajte spraviť aj betónovú stabilizáciu pod zámkovú dlažbu. 

Betónová stabilizácia nie je finančne tak náročná, že by ste si ju nemohli dovoliť

Betónová stabilizácia pod pokladanie zámkovej dlažby nie je ani náhodou žiadnou drahou položkou, áno, mierne vám to navýši cenu za celkový materiál a realizáciu, avšak, zas vám to predĺži životnosť zámkovej dlažby na neurčito. Ak rozmýšľate teda, že by ste rovno nechali len betónovú cestu alebo chodník, či terasu, tento krok vám neodporúčame a to hlavne z jednoduchého dôvodu, zámková dlažba dokáže vpiť do seba nadbytočnú vodu, pričom betón vám ju bude udržiavať, čo určite nie je dobrým riešením pre vás. Pokladanie zámkovej dlažby nie je náročné, avšak je dobré ho nechať ho na odborníkov, ktorí vám zabezpečia kvalitné a dlhotrvácne položenie zámkovej dlažby, napríklad vám odporúčamehttps://www.polozime.sk/.