Pracovný stôl pre podnikateľov aj pre študentov

10 jún

Bez pracovného stola sa nezaobíde takmer nikto, kto pracuje v kancelárii. Avšak rovnako pracovný stôl nesmie chýbať ani s študentskej izbe, kde sa mladí ľudia vzdelávajú, píšu rôzne projekty, domáce úlohy. Na pracovnom stole každého študenta je okrem iného najmä počítač. Nehovoriac o tom, že bez počítača a internetu dnes ťažko vytvoria nejaký projekt. V každom prípade, pracovný stôl je dôležitá súčasť nie len študentskej izbe,ale akejkoľvek kancelárie, keďže za ním trávime prevažnú časť pracovného dňa.

Parametre pracovného stola

Pracovný stôl pre dievča

Rozmery pracovného stola

Ak si teda chceme nejaký pracovný stôl zaobstarať, otázne je na aké účely ho chceme využívať. Ak chcem pracovný stôl do dielne, určite bude iný ako pracovný stôl do kancelárie, domácej pracovne či izby. V tejto časti sa zameriame na pracovný stôl, ktorý je určený do domácej pracovne. V dnešnej dobe mnoho ľudí už pracuje doma a má tzv. homeoffice. Pracovný stôl má byť v prvom rade dostatočne priestranný, mal by mať primerane veľkú pracovnú dosku, kde sa zmestí ako počítač, tak aj dokumenty a ďalšie potrebné veci, s ktorými pracujete. Správny pracovný stôl by mal mať aj nejaký úložný priestor, kde si prípadne viete odložiť dokumenty, najlepšie je ak je táto časť uzamykateľná. Ďalším parametrom pracovného stola by mala byť aj výsuvná časť pod pracovnou doskou určená na klávesnicu, v prípade, že používate stolový počítač. Dnes už mnoho pracovných stolov ponúka aj možnosť nastaviteľnej výšky pracovnej dosky. Je to vhodné riešenie pre mnohých ľudí, Nakoľko každý preferuje inú výšku. A samozrejme ide aj o zdravie, aby chrbát nebol príliš zaťažený. K pracovného stolu prislúcha aj kvalitná pracovná stolička, ktorá je vhodne ergonomický tvarovaná. Ak trávite dlhé hodiny za pracovným stolom, stolička s kvalitnou opierkou vám ušetrí mnoho bolesti a zdravia. Výška stolička býva tiež nastaviteľná, to je už automatická súčasť stoličiek.

K pracovnému stolu aj príručný stolík

K pracovným stolom sa veľmi často odporúča si zaobstarať aj príručný stolík vhodný najčastejšie na tlačiareň. Je to naozaj praktické. Bez tlačiarne sa už dnes nezaobídeme a namiesto toho , aby nám zamerala miesto na pracovnom stole, vieme ju umiestniť na bočný stôl, kde nebude zavadzať.