Prístrešok na auto poskytuje ochranu pred silným dažďom či krupobitím

15 jan

Vlastníctvo automobilu znamená pre jeho majiteľa nielen pohodlnosť a rýchlosť presunu z jedného miesta na druhé, ale aj určité povinnosti. Okrem absolvovania pravidelného servisu, technických a emisných kontrol by mal každý majiteľ auta dbať o jeho čistotu a udržiavanie nielen interiéru ale aj exteriéru. Práve vďaka tomu bude automobil nielen dobre vyzerať dostatočne dlhú dobu, ale ochráni aj jeho funkčnú stránku. Parkovanie zásadným spôsobom vplýva na to, ako automobil vyzerá po niekoľkých rokoch jazdenia. Ak chcete, aby vám ten váš vyzeral čo najlepšie, pouvažujte nad garážou, alebo si aspoň postavte prístrešok na auto.

Prístrešok na auto môže byť zhotovený z drevenej alebo hliníkovej konštrukcie

Drevený prístrešok na auto
Od čoho závisí cena prístrešku na auto?

Vplyv pravidelných dažďov, silných mrazov či krupobitia sa rokmi podpíše na kondícii každého auta. Preto ak bývate v rodinnom dome, mali by ste pouvažovať nad výstavbou garáže, alebo prístrešku na auto, ktoré vaše auto pred nepriazňou počasia ochráni. Prístrešok na auto predstavuje jednoznačne lacnejšiu ochranu vášho automobilu počas parkovania. Jeho výstavba je jednoduchá, no v prípade, že s ňou nemáte skúsenosti, odporúčame vám, radšej ju zveriť do rúk odborníkov. Pred výstavbou samotného prístrešku na auto, je dôležité zabezpečiť pevné a stabilné podložie, ktoré bude pripravené na pravidelnú záťaž váhou auta. Neodporúčame postaviť prístrešok na auto len na trávnatej časti, pretože časté jazdenie po tomto úseku vytvorí koľajnice a zároveň v čase silných dažďov aj blatistý povrch. Ideálne ako tomu predísť, je napríklad vybudovaním zámkovej dlažby, ktorá je na túto záťaž ako stvorená. Až keď je pokládka zámkovej dlažby vo finálnej fáze a povrch je pevne užabovaný, až vtedy odporúčame sa pustiť do realizácie prístrešku na auto. Jeho konštrukcia je zložená zo štyroch až šiestich pilierov, väčšinou v podobe drevených alebo hliníkových hranolov, ktoré musia byť dostatočne pevné a stabilne postavené a ukotvené. Vrchnú časť tvorí zastrešenie, ktoré je pripevnené na drevenú konštrukciu. Hoci prístrešok na auto nie je náročný na použité materiály, jeho prevedenie musí byť perfektné, pevné a stabilné. 

Predĺžte životnosť svojho automobilu vybudovaním prístrešku na auto

Prístrešky na auto sa stali v poslednej dobe medzi majiteľmi áut veľmi populárne. V porovnaní s garážou zaberajú menej miesta, sú rýchlejšie postavené a stoja menej peňazí. Čo je najdôležitejšie, svoju úlohu – ochranu auta pred negatívnymi dopadmi počasia spĺňajú dokonale. V prípade, že zvažujete výstavbu prístrešku na auto a chcete túto úlohu zveriť do odborných rúk, odporúčame vám navštíviť internetovú stránku https://www.top-pristresky.sk/.