Viete, že vášho psa musíte pravidelne odčervovať?

27 feb

Vlastniť psa, to nie je len tak. Psovi sa treba venovať, a to nielen sa s ním hrať, kŕmiť ho a venčiť ho, ale je nevyhnutné aby ste mu poskytovali aj zdravotnú starostlivosť, pod ktorú zaraďujeme aj odčervovanie. Odčervenie psa priebeh nie je náročné, ale musíte sledovať celý priebeh odčervenia, aby ste mohli lekárovi v prípade komplikácii povedať jasné a presné informácie. 

Ako vyzerá priebeh odčervenia psa? 

Odčervenie psa priebeh a následný odpočinok
Postup pri odčervovaní psa

Ako sme už v úvode tohto článku napísali, odčervenie psa nie je náročné, ale je veľmi dôležité sledovať jeho vývoj. Na začiatok si povedzme, prečo je tak dôležité psa odčervovať. Pes chodí po vonku a má kontakt s rastlinami, odpadkami a podobne, no zároveň prijíma aj potravu, či už granulovú, alebo v surovom stave. Práve z týchto dôvodov sa psovi môžu dostať do tela červy, ktoré mu potom poškodzujú zdravie. Tieto červy dokáže pes preniesť aj na človeka a tak zanedbanou starostlivosťou o psa, môžete poškodiť aj sebe. Poďme sa pozrieť teraz na to, ako vyzerá odčervenie psa priebeh. Psovi zavediete do žalúdka tabletku, buď mu ju podáte priamo do ústnej dutiny, alebo mu ju primiešate do jedla. Tabletku žiadajte buď u veterinára, ktorý mu ju vie aj v prípade problémov podať, alebo si viete tabletku zakúpiť v lekárni. Po podaní tabletky musíte sledovať zdravotný stav vášho psa, napríklad či nemal nejakú reakciu a podobne, ale najmä sledujete stolicu psa, či sa v nej nenachádzajú nejaké červy. Ak je všetko v poriadku, psa odčervíte opäť podľa pravidelného intervalu, ak ste však spozorovali nejaké zmeny, či červy, vyhľadajte ihneď veterinára a informujte ho o zdravotnom stave vášho psa. 

Zdravie vášho psa musí byť pre vás dôležité

Keď ste sa rozhodli mať psa, ako keby ste prijali nového člena do rodiny. Mať psa je záväzok, zaväzujete sa o neho príkladne a poriadne starať. Ak zanedbáte zdravotný stav zvieraťa, ohrozujete aj svoje zdravie. Odčervenie psa priebeh je jednoduchá záležitosť, ktorú ste určite schopný vykonať raz za pol roka, ušetríte tým aj nemalé finančné prostriedky, ktoré by ste inak museli investovať do liečby vášho miláčika. Ak sa chcete o tom ako správne odčervovať psa dozvedieť viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/