Betónové podlahy majú mnoho skrytých výhod

8 júl

Rekonštruujete svoju výrobnú halu a uvažujete nad tým, akú podlahu položiť? Máte rodinný dom, a neviete, pre akú podlahu sa rozhodnúť? V oboch prípadoch by ste možno mali pouvažovať nad podlahou vyrobenou z betónu. Betonové podlahy si všetci pamätáme ako chladné a na pohľad nie príliš príťažlivé. To už je však minulosťou. Betón v súčasnosti totiž vôbec nemusí vyzerať ako betón a aj jeho vlastnosti sú oveľa lepšie. Výhody takejto podlahy sú také veľké, že betónové podlahy už dávno nie sú súčasťou iba výrobných podnikov. Čoraz častejšie ich môžeme vidieť aj v interiéroch domov. Tak sa poďme pozrieť na ich hlavné výhody. 

Betónové podlahy sú odolné ako žiadne iné

Betonové podlahy sú stále moderné
Trendy v oblasti betónových podláh

Keďže sa podlahy vyrobené z betónu využívajú v priemyselných podnikoch, asi vám je jasné, že sú extrémne odolné. V nich totiž musia odolávať náporu ťažkých strojov, ktoré sa pri výrobnom procese otriasajú. Vo vašej garáži napríklad na betónovej podlahe stojí auto a to už je skutočná záťaž. To, že sú betónové podlahy odolné, znamená, že ich takisto nepoškriabu ani hospodárske zvieratá či posúvanie nábytku. Veď sami vyskúšajte, že urobiť ryhu do betónu vám dá poriadne zabrať. Ďalšou výhodou betónových podláh je ich nenáročná údržba. Pokiaľ sa rozhodnete pre podlahu z betónu, prakticky sa o ňu nemusíte starať. Ak sa časom poškriabe alebo stráca svoj lesklý vzhľad, je možné povrch prebrúsiť a natrieť novou povrchovou vrstvou.

Vizuálna stránka betónových podláh

Ako sme už spomínali v úvode, tie klasické nepekné podlahy z betónu sú už dávno v zabudnutí. Dokonca ani sivá farba nie je podmienkou. Firmy, ktoré sa špecializujú na výrobu takéhoto typu podláh, vedia do zmesi primiešať rôzne farby, vďaka ktorým ani nespoznáte, že ide o betón. Ďalšou možnosťou je podlahu vybrúsiť a tiež naleštiť, a tak opäť získa úplne iný vzhľad. Niektorí výrobcovia odporúčajú navrch položiť epoxidovú živicu, čím vzniknú ďalšie farebné variácie a vzory. Ako sami vidíte, betónové podlahy vôbec nie sú fádne. Mnoho ľudí má voči nim predsudky, ale rozhodne sa oplatí ich zahodiť. Koniec koncov sami vidíte, že sa s nimi dá doslova čarovať. Zaujali vás betónové podlahy? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.proreco.sk/.