Podnikatelský záměr kavárna – jak být úspěšný?

14 júl

Mít vlastní kavárnu či bar je snem mnoha lidí. Pouze málokdo však shromáždí tolik odvahy, aby se do takového podnikání opravdu pustil. Pak jsou tu tací, kteří se do otevření vlastní kavárny pustí bezhlavě aniž by si předem promysleli kroky. Podnikatelský záměr kavárny slouží právě k tomu, abychom si ujasnili všechny podstatné záležitosti ohledně našeho byznysu. Úspěch totiž neznamená rozhodnout se podnikat. Stojí za ním mnohem více úsilí. Vězte, že úspěch v podnikání vyžaduje spoustu plánování, jasnou mysl a kreativitu. Pojďte se spolu s námi podívat, jak vypracovat dokonalý podnikatelský záměr kavárny. 

Podnikatelský záměr kavárny a nejčastější chyby

Podnikatelský záměr kavárna zaručí úspěch
Chyby v podnikatelském plánu pro kavárnu

Při vypracovávání podnikatelského záměru kavárny byste měli vědět objektivně zhodnotit své možnosti a schopnosti. Pokud nechcete skončit tak rychle, jak jste začali, neměli byste nic podcenit a nechat náhodě. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Jaké nejčastější chyby tedy dělají začínající podnikatelé? V první řadě se snaží otevřít kavárnu s nedostatkem finančních prostředků nebo s vysokým úvěrem, který jednoduše nebudou vědět splatit. Na otevření kavárny či baru jsou dále nutné jisté zkušenosti nebo vzdělání v gastronomii. Častou chybou je také to, co člověk, který chce otevřít kavárnu, není organizační typ a plánování je jeho slabou stránkou. Dopředu byste si měli promyslet strategii a místo, na kterém bude kavárna stát. Po ujasnění těch bodů se můžete pustit do vypracování podnikatelského záměru kavárny. 

Každý krok si dobře promyslete

Jak jsme již zmínili, v podnikatelském záměru kavárny byste rozhodně neměli zapomenout na lokalitu. Její výběr je totiž klíčovým faktorem ovlivňujícím úspěch vašeho podnikání. Můžete mít úžasný nápad i dostatek finančních prostředků na jeho realizaci, pokud však kavárnu umístíte na nešťastné a málo frekventované místo, úspěch se nedostaví. Někteří odborníci uvádějí, že výběr lokality je až 70% úspěchu. Podnikání v gastronomii je totiž lokální byznys. To znamená, že můžete oslovit jedině lidi z vašeho okolí. Čím více lidí se semele kolem vaší kavárny, tím máte větší šanci na úspěch. Nezapomeňte samozřejmě i na další důležité součásti podnikatelského záměru kavárny. Úspěch se skládá z malých, ale důležitých částí. Vše o vypracování podnikatelského záměru kavárny najdete na webové stránce http://www.ikelp.cz/blog.