Brúsenie korčúľ v Bratislave – doprajte vašim korčuliam, aby sa opäť cítili ako nové

18 feb

Pre mnohých hokejistov znamenajú korčule Achillovu pätu. Hokejové korčule predstavujú to, od čoho v mnohých prípadoch závisí ich úspech na ľadovej ploche. Ak chce hráč podať kvalitný výkon, nie je to vždy len o tom, koľko má toho odtrénovaného, ale aj o tom, v akom stave sú jeho korčule. Brúsenie korčúľ Bratislava dá vašim korčuliam nový dych a súčasne sa budete na ľade aj vy cítiť lepšie a pohodlnejšie. Brúsenie so sebou prináša mnoho výhod.

Brúsenie korčúľ – pravidelný servis vašich korčúľ je dôležitý

Brusenie korcul Bratislava splní vaše predstavy

Servis a brúsenie korčúľ

V prvom rade je potrebné spomenúť, že brúsenie korčúľ musí byť jednak prevedené kvalitne, ale aj pravidelne. Natíska sa aj vám otázka, ako často by mali vaše korčule podstúpiť špeciálne zákroky, vďaka ktorým budú ako nové? Odpoveď na túto otázku je v princípe individuálna. Je jasné, že ak ste na korčuliach nestáli niekoľko rokov, brúsiť ich pravidelne nemusíte. Stačí, ak ich do servisu umiestnite niekoľko dní pred tým, ako sa ocitnete na ľadovej ploche. Ak však vaše korčule používate pomerne často, pravidelnosť ich servisu je skutočne namieste.  Korčuliarov možno rozdeliť do dvoch základných skupín. Prvou sú amatérski korčuliari, ktorí si korčule obujú len niekoľkokrát za jednu sezónu. Ak aj vy patríte do tejto kategórie, brúsenie korčúľ by ste mali absolvovať minimálne 1-2x za rok. Ak ich používate niekoľkokrát do týždňa, mali by ste ich brúsiť minimálne jeden až dvakrát v priebehu dvoch týždňov. Ak ste však aktívny hráč, vaše korčule by mali “omladzovaciu kúru” podstúpiť v pravidelných intervaloch.

Brúsenie korčúľ – aké výhody prinesie vám?

Kúpili ste si nové hokejové korčule? V tom prípade by vaše ďalšie kroky mali smerovať tam, kde vám ich kvalitne zabrúsia. Existuje pravidlo, ktoré hovorí o tom, že korčule musia byť pred prvým použitím správne ošetrené. Myslite na to, že čerstvo kúpené korčule nie sú obrúsené z bezpečnostných dôvodov – na mieste, kde si ich skúšate, je potrebné dodržiavať pravidlá bezpečnosti. Pred tým, než s nimi po prvýkrát vyjdete na ľad, nechajte ich poriadne obrúsiť. K vášmu prvému pozitívnemu dojmu z nových korčulí určite správny servis pomôže. Navštívte stránku https://www.hokejovekorcule.sk/, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií nielen o brúsení korčúľ, ale aj kontakt na tých, ktorí vám ochotne pomôžu. Vykročte aj vy na ľadovú plochu s tými najlepšími korčuľami!