Hľadáme tenisového trénera do tímu

3 máj

Tenis je hra pre dvoch až štyroch hráčov a vďaka svojej elegantnosti si získala viacerých priaznivcov a fanúšikov. Na tenisové turnaje sa chodí pozerať niekoľko tisíc fanúšikov, kde svojho športovca psychicky podporujú. Tenisové turnaje bývajú po celom svete a väčšinou sa hrajú vo vonkajších priestoroch. Tenis patrí medzi najkrajšie športy a preto aj my hľadáme tenisového trénera do nášho kolektívu. Vďaka kvalitnému a zodpovednému tenisovému trénerovi budú hodiny tenisu pre všetkých zverencov zábavou a príjemne stráveným voľným časom.

Tenis tréner so zverencom na antuke

Aké vlastnosti by mal mať tenisový tréner?

Hľadáme tenisového trénera, ktorý bude zodpovedný, kreatívny a hlavne bude mať rád deti aj dospelých. Samozrejme musí dokonale ovládať pravidlá tenisu, počítanie bodov a tiež aj techniku všetkých úderov. Kreatívny tenisový tréner spraví aj pre toho najmenšieho športovca či športovkyňu tenisovú hodinu zábavnú a prispôsobí sa fyzickej kondícii dieťaťa či dospelého.

Tenisové organizácie a turnaje

Tenis patrí medzi obľúbené športy u nás na Slovensku ale aj v zahraničí. Na Slovensku máme viacero výborných tenisových športovcov a športovkýň, ktorí dosahujú úspechy po celom svete. Hlavnou tenisovou organizáciou je Medzinárodná tenisová federácia, ktorá je riadiaci orgán svetového tenisu. Táto federácia dokonca zastrešuje až 202 národných tenisových zväzov. Medzinárodná tenisová federácia organizuje viaceré tenisové súťaže akými sú napríklad Davisov pohár – turnaj pre mužov, Pohár federácie – turnaj pre ženy, Hopmanov pohár – turnaj pre zmiešané tímy a taktiež organizuje aj svetoznáme grandslamové turnaje. Medzi tieto grandslamové turnaje patrí Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open. Tieto turnaje sú veľmi navštevované a obľúbené u tenisových fanúšikov. Okrem Medzinárodnej tenisovej federácie existujú ešte dve samostatné organizácie a to ATP – Asociácia profesionálnych tenistov pre mužov a WTA – Ženská tenisová asociácia.

Tenisový tréneri zohrávajú v živote svojich zverencov veľmi podstatnú úlohu. Od malička vedú deti k tenisu a k pohybovej aktivite, až sa z nich jedného dňa môžu stať profesionálny športovci či športovkyne, ktorých bude tenis živiť. Vďaka tenisu je tiež možné navštíviť mnoho miest a krajín na svete a spoznať množstvo zaujímavých ľudí.

Tenis je však možné robiť aj rekreačne a užiť si výborne strávený voľný čas na kurte so svojim kamarátom, kamarátkou alebo svojimi deťmi. Ak sa chcete naučiť hrať tenis, prípadne zdokonaliť techniku tak neváhajte navštíviť webovú stránku www.tenis-trener.sk kde sa dozviete o tenise viac.