Pánske obleky na mieru, ktoré vás nikdy nesklamú

7 feb

Oblek je súčasťou mužského pokolenia už od nepamäti. Aj keď v minulosti vyjadrovali mužské postavenie v spoločnosti, v súčasnosti ich na mužoch pozorujeme čoraz častejšie. Môže za to aj trend v obliekaní – v minulosti znamenali pánske obleky niečo, čo sa nosilo len na výnimočné udalosti. V súčasnosti sú obľúbeným dress-code v práci. To je hlavný dôvod, prečo sa pánske obleky dostávajú do podvedomia čoraz častejšie. Oblek by mal mužovi dokonale sadnúť. Mnohí muži si teda dávajú zhotovovať pánske obleky na mieru.

Vďaka pánskym oblekom na mieru sa vyhnete základným chybám v ich nosení

V pánskom obleku vyzerá muž v spoločnosti oveľa atraktívnejšie, ležérnejšie a zodpovednejšie. Existujú však viaceré chyby, ktorých sa muži pri nosení pánskych oblekov dopúšťajú. V nasledovnom texte prinášame základné chyby a rady, ako sa im vyhnúť. Medzi základné chyby patria:

Nesprávne zvolená farba obleku – pánske obleky sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. Ak ste si dali zhotoviť pánske obleky na mieru, vyrobia vám ich vo farbe, akú si sami navrhnete. Niektorým mužom však farba obleku naozaj svedčí, iný v takejto farbe môže vyzerať skutočne komicky. Výber farby je ovplyvnený aj tým, na akú spoločenskú udalosť sa chystáte. Je jasné, že na pohreb si oblek v svetlých farbách rozhodne neoblečiete.

Pásikavý oblek na mieru

Neprimeraná veľkosť pánskeho obleku – veľkosť obleku je skutočne dôležitá vec. Možno tvrdiť, že dokonca najdôležitejšia. Veľkosť obleku reflektuje to, ako budete v obleku skutočne vypadať. V príliš veľkom či naopak, v príliš malom obleku muž nevyzerá veľmi atraktívne. Pánsky oblek by mal mužovi sadnúť ako uliaty. Pánske obleky na mieru potlačia mužove nedostatky a vyzdvihnú jeho prednosti. Problém nastáva aj v dĺžke rukávu a košele, ktorá vo väčšine prípadov nie je zohľadnená. Dĺžka rukávu košele by mala byť približne o 1 cm dlhšia než dĺžka rukávu na saku.

Nevhodné doplnky – medzi nevhodné doplnky sa zaraďujú najmä košele s krátkym rukávom a nesprávna obuv. Obliecť si košeľu s krátkym rukávom v kombinácii so sakom je viac menej spoločenské faux pas. Medzi nevhodnú obuv sa zaraďujú napríklad voľnočasové topánky. K pánskym oblekom si vezmite len spoločenské topánky, ktoré si nezabudnite vopred dokonale vyčistiť.

Akých ďalších chýb sa muži pri nosení pánskych oblekov dopúšťajú?

Jedná sa napríklad o nevhodne zvolený strih či typ obleku. Rovnako môže nepríjemnosti spôsobiť aj pánsky oblek, ktorý je vyrobený z materiálov, ktoré pôsobia lacno. Tieto chyby však zďaleka nepredstavujú všetko. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku www.luxusne-obleky.sk, kde sa dočítate nielen o tom, ako pri výbere pánskych oblekov na mieru postupovať, ale získate aj množstvo cenných informácií o tom, ako oblek nosiť a vyzerať v ňom skutočne elegantne.