Podložka pod plávajúcu podlahu a jej kvalita ovplyvní životnosť podlahy

23 nov

Ak práve riešite skladbu svojej plávajúcej podlahy, určite je vám jasné, že podlaha nie je to jediné, čo budete potrebovať. Pod každú takúto podlahu je potrebné položiť kvalitnú podložku, ktorá v konečnom dôsledku ovplyvňuje aj to, ako dlho vám podlaha vydrží. Podložka pod plávajúcu podlahu je preto nevyhnutnou súčasťou pokládky podlahy. Nie je však podložka ako podložka a na to je pri pokladaní podlahy dôležité myslieť. Je potrebné zvážiť niekoľko kritérií. Napríklad to, či plánujete podlahové kúrenie alebo nie. To už ale predbiehame.

Podľa čoho vyberať podložku pod plávajúcu podlahu?

Podložka pod pplávajúcu podlahu podľa požiadaviek
Funkcia podložky pod plávajúcu podlahu

Ako sme už spomenuli v úvode, dôležitým kritériom je podlahové kúrenie. Nemenej podstatná je aj hrúbka podložky pod plávajúcu podlahu. V obchodoch s podlahami alebo na internete nájdete podložky v rôznych hrúbkach. Ak máte vyrovnanú podlahu, stačí vám tenšia podložka. Hrubšie podložky sú určené na to, aby vyrovnali aj menšie rozdiely vo výške podlahy. Ak však máte podlahu s väčšími nerovnosťami, nečakajte, že ich podložka pod plávajúcu podlahu vyrovná dokonalo. Tu sa skôr odporúča najprv vyliať podlahu niveláciou, čím sa nerovnosti dostanú pod kontrolu. Tiež platí, že čím je podložka hrubšia, tým má lepšie tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti. Minimálna podložka pod plávajúcu podlahu je 2 mm, no odporúčame zvoliť podložku aspoň v hrúbke 4 mm. Čím viac do nej investujete, tým bude podlaha odolnejšia a bude sa ľahšie pokladať.

Podložka pod podlahu a jej výhody

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, aké sú výhody použitia podložky pod plávajúcu podlahu. Hlavnou výhodou je to, že zlepšujú komfort samotnej podlahy. Keď sa po takejto podlahe prejdete, mala by byť dostatočne tvrdá, ale zase nie príliš. Podložka do istej miery pruží a tým ju zmäkčuje. Ďalšou výhodou je to, že podložka tlmí zvuk. To oceníte nielen vy, ale hlavne vaši susedia, pokiaľ bývate v bytovke či paneláku. V neposlednom rade sú podložky hygienické a dá sa povedať, že aj ekologické. Takáto podložka vám vydrží počas celej životnosti podlahy a nie je nutné ju meniť. Ak aj vy hľadáte ideálnu podložku pod plávajúcu podlahu, neváhajte navštíviť webovú stránku https://www.at-obklad.sk/.