Potrebujem zastaviť elektromotor – 5 skupín bŕzd

19 apr

Máte zariadenia, v ktorých potrebujete utíšiť ťah elektromotora, teda potrebujete aby bol elektromotor schopný zastaviť? V tomto prípade potrebujete brzdový elektromotor, ktorý jednoducho po dobehnutí potreby výkonu zastaví. Nezabúdajte však, že pri elektromotoroch všetkých typov je nevyhnutné aby ste mysleli na ich kvalitu, teda aby boli vyrobené z kvalitných materiálov a za kvalitného technologického procesu.

Zaujíma vás, kde všade sa využívajú?

Brzdovy elektromotor a jeho využitie v priemysle

Využitie brzdového elektromotora

Odpoveď je veľmi jednoduchá, pretože brzdový elektromotor sa používa všade tam, kde je potrebné aby po dobehnutí, teda skončení potreby výkonu elektromotora, jednoducho skončil. Teda aby sme zamedzili nechcenému pohybu takéhoto elektromotora. Ak by sme elektromotor nemali vybavený brzdou, elektromotor by stále „ťahal“ a to by sa nám pri niektorých úkonoch, na ktoré sa elektromotory využívajú, určite nepáčilo. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby ste siahali vždy iba po kvalitných elektromotoroch, a to hlavne kvôli bezpečnosti.

Aké typy brzdových elektromotorov existujú?

Ak teda chceme docieliť, aby elektromotor ukončil svoj ťah vtedy keď má, a aby neťahal stále, je nevyhnutné aby ste sme si zadovážili brzdový elektromotor. Takýto elektromotor v sebe bude totižto mať nejaký typ elektromagnetických bŕzd. Túto skupiny bŕzd vieme rozdeliť na 5 hlavných typov, a to na jednostrannú brzdu, ktoré sú najrozšírenejšie a k brzdeniu používajú trecie dosky. Ďalším typom sú vypínacie brzdy, ktoré sa zastavia pri strate energie, ktorá sa buď stratí alebo úmyselné odpojí. Poznáme aj časticové brzdy, ktoré majú vysoký rozsah prevádzkových krútiacich momentov. Hysterézna silová brzda je takisto jedným z typov bŕzd a taktiež je charakteristická vysokým krútiacim momentom a je ovládateľná aj na diaľku. Posledným typom bŕzd sú viacnásobné kotúčové brzdy, ktoré sú schopné fungovať aj v suchom aj v mokrom prostredí a dosahujú veľký krútiaci moment vo v malom priestore. V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o používaní a o princípe na akom brzdové elektromotory fungujú, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://www.elektromotory-prevodovky.sk/kategoria-produktu/elektromotory-s-brzdou/, kde vám ochotní a odborní personál dokáže povedať viac k ich fungovaniu a ich používaniu. Čo je však veľmi dôležité, ponúkajú vám kvalitné elektromotory rôznych druhov. Kvalita je v tomto prípade totižto veľmi dôležité, nielen kvôli dlhej životnosti zariadenia a teda ušetreniu finančných prostriedkov, ale hlavne kvôli vašej a kvôli bezpečnosti ostatných ľudí, ktorí budú elektromotor využívať.