Sťahovanie bytov v Bratislave cez letné prázdniny

26 apr

Koniec školského roka sa nezadržateľne blíži a s tým súvisí aj množstvo zmien. Mnoho rodín si povie, že po skončení školského roka je ideálny čas na presťahovanie sa. Deti sa tak stihnú rozlúčiť ešte so svojimi spolužiakmi a pani učiteľkami. Sťahovanie bytov Bratislava tak môže začať. Sťahovanie však rozhodne patrí medzi činnosti pri ktorých sa naozaj zapotíte. Pred samotným sťahovaním je potrebné zabezpečiť množstvo vecí akými sú napríklad auto, škatule, pomocné sily z rodiny či z okruhu kamarátov a podobne. Ak však nemáte šikovných pomocníkov, prípadne väčšie vozidlo alebo dodávku je tu pre vás aj sťahovacia firma. Sťahovacia firma má zvyčajne množstvo skúseností, preto vás od náročnej práce dokáže odbremeniť a koniec koncov sťahovanie bytu nemusí stáť celý váš rozpočet.

Sťahovanie bytov v Bratislave v dohodnutom termíne

Stahovanie bytov Bratislava cez víkendy

Víkendové sťahovanie bytov v Bratislave

Keď sa chystáte sťahovať, tak už určite viete presnú adresu, orientačný termín a predpokladané množstvo nábytku a iného vášho majetku, ktorý sa chystáte zobrať si so sebou. Poznať všetky tieto veci sú pri realizácii sťahovania veľmi potrebné. Ak sa idete sťahovať so sťahovacou firmou, tak aj ona sa vás bude v prvom rade pýtať na čas, miesto a počet vecí. Na základe týchto faktorov vám vie stanoviť aj predbežnú cenu. Cena sa predovšetkým odvíja od prepravnej vzdialenosti, ale určitú úlohu tam zohráva aj počet vecí na sťahovanie, zapožičanie obalového materiálu a tak podobne. Vždy sa však dá dohodnúť a sťahovanie uskutočniť tak, aby boli spokojné obidve strany. Po odsúhlasení vašich požiadaviek si so sťahovacou firmou dohodnete presný dátum aj čas. Následne všetko necháte na pracovníkov firmy, prípadne im trochu pomôžete. Vy však musíte mať ešte silu na následné vybaľovanie všetkých vecí. Samotné vybaľovanie zaberie ešte množstvo času a energie, no potom si už budete len vychutnávať nové bývanie na vašej novej adrese.

Do čoho mám zabaliť nábytok a osobné veci?

Krehké alebo sklenené veci sa odporúčajú zabaliť do bublinkovej fólie tak, aby sa počas manipulácie či prepravy nerozbili. Ide teda napríklad o sklenený stolík, nábytok so sklenenými vitrínami, krehké sošky či vzácny riad a tak podobne. Samozrejme nie všetok váš majetok si vyžaduje špeciálne balenie. Klasické stoličky, gauč či skrine prepravíte aj bez špeciálneho obalového materiálu. Oblečenie, knihy, príbor alebo hygienické potreby si môžete dať iba do škatule na ktorú si napíšete čo konkrétne v nej máte. Niektoré nepotrebné či staré veci môžete z vašej starej domácnosti vyhodiť.