Pre normálne fungovanie ľudského tela je kuracie mäso nevyhnutné

21 nov

Kuracie mäso je zdravé a ľahko stráviteľné. Kuracie mäso obsahuje najužitočnejšie proteíny a dôležité aminokyseliny pre naše zdravie. Kuracie mäso je veľmi dôležité pre normálne fungovanie ľudského tela. Treba tiež poznamenať, že takmer v každej krajine sa kurča naučili variť svojím vlastným spôsobom. Všade je kuracie mäso oceňované nielen pre jednoduchý spôsob chovu kureniec, ale aj pre jeho obrovské výhody pre ľudské zdravie.

Nutričné fakty – prínosy kuracieho mäsa pre zdravie človeka

Kuracie mäso na špajli so zeleninou

Nutričné hodnoty kuracieho mäsa

Kuracie mäso má vysoký obsah bielkovín živočíšneho pôvodu. Obsahuje všetky potrebné aminokyseliny, proteíny, kolagén, elastín. Spomínané látky sú obsiahnuté v kuracích nohách. V kuracích krídlach a stehnách je najväčší obsah vitamínu B a okrem neho vitamín A a E, ktoré sú veľmi dôležité pre imunitu a zrakovú ostrosť. Kuracie mäso je ľahko stráviteľný diétny produkt. Kuracie prsia sú diétne, mäso má minimálny obsah tuku a cholesterolu, je takmer bez obsahu nasýtených tukov, ale je bohaté na vitamíny B, vitamíny C, A, PP, zinok, fosfor, horčík, železo atď. Okrem iného obsahuje esenciálne oleje a látky obsahujúce dusík a glutamín. Dôležitú oporu pre krv poskytuje veľké množstvo minerálov v kurati. Kuracie mäso normalizuje metabolizmus a zvyšuje stabilitu nervovej sústavy, vyživuje pokožku, vlasy a nechty svojimi prospešnými zložkami a je vynikajúcou prevenciou srdcového infarktu a mŕtvice.

Spôsoby prípravy kuracieho mäsa

Kuracina patrí medzi najpredávanejšie mäso na trhu. Príprava kuracieho mäso je veľmi rozmanitá, môžeme si ju pripraviť  jedným z najzdravších spôsobov prípravy kuraciny,  a to je varenie vo vode. Kuracina sa dá pripraviť aj varením v pare, čo predstavuje tiež jeden zo zdravších príprav kuracieho mäsa, príp. môžeme kuracinu piecť alebo grilovať.

Vedeli ste, že ..?

Fitness vlna spolu s osvetou ohľadom stravovania v osemdesiatych rokoch dopomohla kuraciemu mäsu, ktoré sa stalo veľkým hitom a jeho sláva rástla zo dňa na deň. V deväťdesiatych rokoch sme ročne zjedli skoro 14 kíl hydiny, a celková spotreba bola 95 kg mäsa ročne. V roku 2010 bola spotreba hydiny 20 kilogramov na hlavu, čo predstavovalo asi 40% celkovej konzumácie mäsa. Najväčším konzumentom kuraciny sú USA, obyvatelia ročne skonzumujú asi pätinu celosvetovej produkcie. Veľkí jedáci kuracieho mäsa sú v Číne, ďalej v Európskej únii.