Samonosná brána – najpohodlnejšia brána na trhu

12 nov

Brány umožňujú vjazd vozidiel do objektu, chránia majetok a v neposlednom rade majú aj estetickú funkciu. Dotvárajú celkový vzhľad objektu. Ak ste sa rozhodli vybrať tú správnu bránu máte na výber z dvoch možností – krídlová brána a posuvná brána. Posuvná brána môže byť samonosná brána, koľajová a závesná. Všetky tri posuvné brány sú riešené na základe horizontálneho posunu vo vodiacej dráhe uloženej pozdĺž existujúceho oplotenia. Rozdiel je v tom ako sú ukotvené a či na posun používajú kolajničky zasahujúce do vozovky. Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek, určite ju doplňte o pohonnú jednotku, čím sa brána stane automatickou a tým veľmi jednoducho ovládateľnou priamo z automobilu.

Riešenie samonosnej brány

Samonosná brána pre každý dom
Návrh samonosnej brány

Samonosná brána je zariadenie nesené nad zemou, pričom jazdí v nosných vozíkoch pozdĺž jestvujúceho oplotenia. Pri inštalácii treba dbať na to, že dĺžka brány aj vodiacich líšt musí byť z hľadiska stability o 1/3 väčšia. Je umiestnená 5 až 10 cm nad zemou, pričom nie je nevyhnutný rovný terén. Toto oceníte v zimnom či jesennom období, kedy nemusíte riešiť odpratávanie lístia alebo snehu pod bránou. Konečné prevedenie a dizajn brány je výlučne v rukách zákazníka. Je možné riešenie brány so šikmými, rovnými lamelami alebo lamelami s rozostupmi, dierovanými plechmi alebo napríklad štýlové kované brány. Taktiež je možný výber z rôznych farebných prevedení.

Prečo vybrať samonosnú bránu?

Samonosná brána je v podstate bezúdržbová, má dlhú životnosť, antikorózne vlastnosti, ocení ju každý majiteľ, ktorý nemá veľký priestor pred či za bránou, lebo vzhľadom k jej prevádzke nepotrebuje miesto na otváranie, jej dizajn je možné zladiť k personálnej bránke alebo ktorej koľ vek časti domu, je vyrábaná z ľahkých materiálov, ľahko manipulovateľná a tichá, vhodná do objektov, do ktorých jazdia aj väčšie autá, ktoré by prípadne mohli poškodiť vodiacu koľajnicu na zemi. Ak ste sa práve rozhodli pre tento druh brány, navštívte nasledujúcu adresu https://www.i-brany.sk/ a požiadajte o vypracovanie cenovej ponuky. Po jej zhotovení a inštalácii sa určite budete spokojne usmievať.