Stručný prierez fungovania kotla na drevo

29 sep

Vyberáte si spôsob, akým budete vykurovať váš dom? Spôsobov vykurovania je mnoho a jedným z nich je aj kotol na drevo, ktorý vám zaručí príjemné teplo domova za relatívne nízke náklady. V tomto článku vám priblížime ako taký kotol na drevo funguje a prečo je jeho účinok taký, aký je. Pri výbere vhodného kotla na drevo by ste nemali zabúdať ani na jeho kvalitu a tej sa budeme v tomto článku venovať tiež.

Jednoduché vysvetlenie fungovania kotla

Kotol na drevo na chatu
Spotreba kotla na drevo

Už z názvu prostriedku vykurovania vieme odhadnúť na akom princípe funguje. Kotol na drevo funguje na princípe spaľovania dreva a to bez prebytku vzduchu. Jednoducho povedané, do kotla dáte drevo, ktoré zhorí a vy máte v dome teplo. Práve z tohto dôvodu je jeho účinok taký vysoký, pretože ďalej sa z neho vytvorí drevoplyn, ktorý sa spaľuje taktiež.  Drevo, ktoré sa používa do kotla je klasické polienko. Podľa toho aký typ kotla máte, budete buď drevo dopĺňať vy ručne a ak máte zásobník, bude to za vás robiť zásobník. Kotol na drevo sa skladá z roštu, dýzy na spaľovanie, odťahu, spalinovodu, popolníka a samozrejme z riadiacej jednotky a z odťahového ventilátoru. Všetky tieto súčasti kotla na drevo musia byť vyrobené z kvalitných materiálov a majú v samotnom kotly svoje dôležité úlohy, ktoré smerujú k bezproblémovému a jednoduchému vykurovaniu vášho domu.

Prečo je kvalita dôležitá?

Kotol predstavuje investíciu, ktorá sa vám ale rýchlo vráti. Práve preto by ste mali siahať po kvalitnom kotle, pretože kvalitný kotol na drevo má dlhodobú životnosť. Okrem toho, že kvalitný rovná sa spoľahlivý a s dlhodobou životnosťou, kvalitný znamená aj bezpečný. Teda, kvalitný kotol na drevo spĺňa všetky predpoklady a má všetky potrebné certifikáty, a teda dbáte na bezpečnosť vás a ľudí okolo vás. Ak sa chcete dozvedieť viac, či už o tom ako funguje kotol na drevo, alebo aký kotol si vybrať, či dozvedieť sa niečo viac o iných spôsoboch vykurovania, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://vykurovanie24.sk/, kde sa dozviete veľké množstvo zaujímavých tipov, či rád, ktoré vám určite pri vykurovaní vášho domu pomôžu.