Terasy pri dome zväčšia obytný priestor

26 sep

Terasy pri dome sa  stali neodmysliteľnou súčasťou oddychu počas letných dní. Práve počas horúcich dní je dobre si posedieť von, relaxovať, prípadne si takýmto spôsobom zväčšiť obytnú časť domu na pohodlnú jedáleň vo vašej krásnej záhrade. Terasy pri dome je možné aj neskôr zaskliť, čo je vynikajúce riešenie pre trvalé zväčšenie obytnej časti domu. V tejto časti môže byť umiestnená zimná záhrada, ktorú neskôr, keď sa oteplí len otvoríte.

Stavba terasy pri dome

Cenovo dostupné terasy pri dome
Stavba terás pri dome si vyžaduje skúsenosti

Terasy pri dome môžu byť realizované ako samostojace alebo môžu nasledovať priamo na obývačku či byť umiestnené pri dome. Ešte pred ich realizáciou je dobre premyslieť si možnosť zasklenia terasy, ktorá umožní jej využívanie aj počas chladnejších dní. Okrem toho má aj niekoľko iných výhod. Pri starších rodinných domoch žiaľ nie je vždy možné riešiť terasu v nadväznosti na dom, preto ju veľa ľudí rieši ako samostojacu. To však nič nemení na jej úžitku. Samotná stavba je pomerne jednoduchá no aj tak by ju mal riešiť skúsený odborník, nakoľko vyžaduje určitý postup. Je potrebné presne vymerať umiestnenie drevených trámov, ktoré budú celú terasu držať a odborne ich osadiť do podlahy. Pri samostojacej terase je možné rozhodnúť sa o čiastočne murovanej stavbe – aspoň z jednej strany – ktorá terasu oddelí od okolia a prípadne ju aj odhluční. Podlaha na terase môže byť rôzna – od najjednoduchšej zo sypaného štrku, cez položenú zámkovú dlažbu či drevo až po keramickú dlažbu. V prípade, že máte možnosť riešenia terasy priamo pri dome, zvážte dlažbu. Je najjednoduchšia na údržbu a zachováva si farebnú stálosť.

Zaslenie terasy

Zasklenie terasy pri dome má niekoľko výhod – je určitým zateplením domu, zväčšením úžitkovej podlahovej plochy domu, zvýšením hodnoty majetku, bariérou pri vstupe vandalov. Zasklenie sa rieši pomerne jednoducho. Odborná firma inštaluje na podlahu a do hornej časti terasy drážky, po ktorých sa potom pohybujú sklenené platne. Tie môžu byť rámové alebo bezrámové. Platne sa ovládajú veľmi jednoducho – odtiahnutím na stranu. Viac informácií o možnosti postavenia terasy pri dome získate po navštívení nasledujúcej internetovej stránky: https://www.terasa-snov.sk/.