Vhodný design do malé koupelny

30 okt

Stavíte dům, ale pozemek vám nedovoluje aby každá místnost byla přiměřeně velká a tedy hledáte možnosti, ve které místnosti si můžete dovolit prostor trochu zmenšit, ale zároveň také přemýšlíte, jak potom místnosti zařídit tak, aby nepůsobila stísněně? Případně vás okouzlil pár bytů, avšak jsou v nich malé koupelny a vy nevíte, jak byste s takovou malou koupelnou pracovali? V tomto článku vám přineseme pár tipů, kdy i malé koupelny mohou působit příjemně.

Je malá koupelna opravdu problém?

Malé koupelny s velkou vanou
Problémy malé koupelny

Na tuto otázku si dovolíme odpovědět zcela jednoznačně, a to tak, že malé koupelny nepředstavují žádný problém. Koupelna není prostor, který musí být velký, dokonce menší koupelny přinášejí s sebou velké výhody. Ptáte se jaké? Při malých koupelnách vám odpadává problém s vytápěním, protože jde o malý prostor, který vytopíte rychle. Koupelna nepředstavuje místnosti, ve které trávíte hodně času, prostě se tam potřebujete umýt, nachystat a více koupelnu nepotřebujete. A kromě těchto dvou výhod, malé koupelny stojí méně peněz, tedy šetříte i finanční prostředky.

Jak opticky zvětšit malé koupelny?

Každá místnost, i ty malé, se dají opticky zvětšit. Stačí správně nastavit světla, zvolit správné barvy, zda samotné rozložení kachliček. V této části článku vám ukážeme, jak víte malé koupelny zvětšit tak, aby nepůsobily stísněným dojmem. V první řadě si zapamatujte jednu zásadní věc, a tím je, že méně je někdy více a to platí i pro malé koupelny. Co se týče obkladu a dlažby, siahajte po jednoduchých, světlých barvách, tím si svou koupelnu opticky zvětšíte. Rovněž zkuste sahat po větších rozměrech obkladu, ale i dlažby, větší obklad totiž působí na oko tak, že se jedná o větší prostor. Nebojte se lesklých odstínů. Do takové koupelny přidejte jeden výrazný prvek, který bude nejen poutat pozornost, tedy odvede pozornost od toho, že jde o malou koupelnu, ale zároveň také dokáže opticky prostor zvětšit. Samozřejmě, na to, abychom opticky zvětšili malé koupelny, je třeba místnosti i správné nasvítit a prosvětlit. Siahajte po bodových světlech, které správně rozmístěte a zároveň i po zrcadle, které je podsvícené. Pokud máte zájem o kvalitní malé koupelny, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://www.sconto.cz/.