Viete, s čím vám môže pomôcť urogynekológia v Bratislave?

31 júl

Navštevovanie gynekológa určite nepatrí medzi obľúbené činnosť žien, no niekedy sú problémy natoľko vážne, že ho jednoducho vyhľadajú aj ženy, ktoré sa pravidelným preventívnym prehliadkam vyhýbajú. V takýchto prípadoch už môže byť častokrát neskoro, preto by sme mali dbať na ich pravidelnosť a prekonať svoj strach či ostych. Veľmi intímnym problémom býva únik moču v dôsledku ochabovania svalov panvového dna. Problémami tohto typu sa zaoberá práve urogynekológia Bratislava i iných častiach Slovenska. Rieši však aj ďalšie problémy, o ktorých ste možno doteraz netušili. Tak sa poďte spoločne s nami pozrieť na to, ako vám môže urogynekológia v Bratislave pomôcť vyriešiť vaše problémy. 

Čím všetkým sa zaoberá urogynekológia v Bratislave?

Urogynekológia Bratislava vás vyšetrí
Vyšetrenie na urogynekológii v Bratislave

Ako sme už v úvode načrtli, urogynekológia v Bratislave, no aj všade inde na svete, sa zaoberá diagnostikou a následnou liečbou inkontinencie (úniku moču). Môže vám však pomôcť aj v prípade narušeného panvového dna a jeho hlavných funkcií. Tiež sa zaoberá prolapsom, alebo inak povedané, „vypadávaním“ rodidiel. Čo sa týka liečby, v závislosti od závažnosti ochorenia sa lekári rozhodujú medzi medikamentóznou liečbou, pri ktorej sa upravuje stav pacientky prostredníctvom liekov, a chirurgickou liečbou, kde ide o priamy zásah do postihnutej oblasti. Je potrebné si uvedomiť, že inkontinencia i ďalšie poruchy panvového dna sú veľmi závažné a je potrebné ich riešiť čo najskôr. Nehovoriac o tom, že takéto problémy ovplyvňujú osobný i spoločenský život každej ženy. Podceňovať ich preto rozhodne nie je na mieste. 

Kedy navštíviť urogynekológiu v Bratislave?

Inkontinencia a iné poruchy panvového dna sa rozhodne netýkajú iba žien v staršom veku. S únikom moču mávajú problém i mladšie ženy práve v dôsledku oslabenia panvového dna (pôrod, náročná fyzická práca a podobne). Mnohé ženy si neuvedomujú závažnosť ochorenia a častokrát ho odkladajú. Niektoré to naopak považujú za akúsi hanbu. Myslite však na to, že čím viac problém odkladáte, tým sa môže stať ťažšie riešiteľným. Navštívte preto spoľahlivú urogynekológiu v Bratislave čo najskôr a vyriešte vaše problémy s únikom moču už v začiatkoch. Uvidíte, že vaše problémy razom zmiznú. Hľadáte profesionálnu urogynekológiu v Bratislave? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.womancare.eu/ ešte dnes.