Cvičení doma může být i zajímavé

8 aug

Potřebujete zhubnout? Nemusíte se trápit v posilovně, stačí když do svého denního programu zařadíte úklid vaší domácnosti. Věděli jste, že při úklidu nebo celkově při domácích pracích dokážete spálit dostatečně velké množství kalorií? A řekněme si, že domácnosti se uklízejí velmi části, tedy i vy pálíte kalorie často. Samozřejmě budete potřebovat i cviky na doma určeny, ale to není žádný problém, protože nemluvíme o nějakých extra náročných cvicích.

Pojďme uklízet a zároveň spálit kalorie

Cviky na doma na strojích
Cvičení doma je účinné

Domácí práce, někým nenáviděné, někým zas milované. V tomto článku, vám ale pohled na domácí práce určitě změníme, protože kromě toho, že budete mít doma pořádek a čistě, pomáháte svému tělu pálit kalorie. V průměru, při poctivém úklidu, uklízíme jeden pokoj domu, či bytu přibližně 1 hodinu. Pokud budeme předpokládat, že váš byt má tři pokoje, můžeme si dovolit tvrdit, že během domácího úklidu provádíte aktivní pohyb okolo tří hodin. Nejvíce kalorií spálíte při mytí oken, hned za okny následuje utírání prachu a věšení prádla. Jde o nenáročné činnosti, které však pozitivně přispívají k pálení kalorií. Další dobré činnosti z domácích prací, na jejichž základě dokážete spálit kalorie je zametání, či hrabání listí, ale i celkové zahradnické práce. Při těchto činnostech dokážete za hodinu spálit odhadem přibližně 200 kalorií, z toho tedy vyplývá, že pokud za den provádíte některou z těchto činností, v tento den už nemusíte přemýšlet jaké cviky na doma zvolit, abyste pár kilo po zimě zhubli.

Cviky na doma, vhodné když akorát neuklízíte

Nicméně, pokud chcete zhubnout nějakou cifru, je třeba se nespoléhat pouze na domácí práce, ale zařadit do denního plánu i cviky na doma. V dnešní době už můžete k domácímu cvičení velké množství možností. Například můžete cvičit klasické cviky na doma, jako jsou sklapovačky, plank, výpady, zda můžete skákat na švihadle, ale zároveň můžete cvičit i na domácí fitness trampolíně, míči, zda cviky s jednoručkami. Pokud máte zájem dozvědět se o cvičení doma více, případně potřebujete načerpat inspiraci, nebo dozvědět se pár zajímavých rad a tipů, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://inlive.cz/.