Výber správnej posteľnej bielizne na leto

22 aug

Leto je v plnom prúde, ortuť na teplomere stúpa k tridsiatim stupňom cez deň a každý si uvedomuje, že nás čaká i horúca noc. V takomto prípade asi nikdy človek nemôže byť pripravený na leto na sto percent! Pomôcť si môžete ventilátorom alebo klimatizáciou, no väčšina ľudí má s nimi problém. Poznáte to – zápaly stredného ucha, nádcha z klimatizácie a často to môže viesť aj užívaním antibiotík a to len preto, že ste mali pustenú klimatizáciu. Nezúfajte! Správna postelna bielizen dokáže zaspávanie a spánok počas horúcej letnej noci skvalitniť.

Materiál posteľnej bielizne vhodný na leto

Postelna bielizen z bio bavlny
Spálňa s posteľnou bielizňou

Pri výbere správneho materiálu na leto zabudnite na syntetické látky a vsaďte na prírodné materiály, ako sú egyptská bavlna, bambus.

Egyptská bavlna – bavlna sama o sebe za považuje za vhodný materiál posteľnej bielizne na leto, pretože je to vysoko priedušný materiál, ktorý aj počas horúcich a nepríjemných letných nocí bez námahy udrží vaše telo v chlade. Pozor si treba dať na to, že nie všetky bavlny sú rovnaké a niektoré typy sú priedušnejšie a pohodlnejšie ako iné. Jednou z najlepších bavĺn je egyptská bavlna, ktorá udrží telo v chlade počas spánku. Je to preto, že tento materiál je tkaný z vlákien s dlhými strižami, so závitmi, ktoré sú hladké a trvanlivé. Najlepšie na tom je, že čím viac periete posteľnú bielizeň z egyptskej bavlny, tým jemnejšie zostanú, takže si budete môcť užiť ten jemný, luxusný pocit na svojej koži veľmi dlho. Je hypoalergénna a nestratí svoju odolnosť v priebehu času. 

Bambus – ďalším fantastickým materiálom pre posteľnú bielizeň v lete je bambus. Podobne ako posteľná bielizeň vyrobená z egyptskej bavlny, tak aj z bambusu je vysoko priedušná a hypoalergénna. Na pokožke neuveriteľne jemná a hodvábna a je veľmi odolná. Niektoré odrody bambusu si nevyžadujú, aby ste posteľnú bielizeň z bambusu žehlili. Ak ste ekologicky uvedomelý spotrebiteľ, práve bambusová posteľná bielizeň je úžasnou alternatívou pre vás, pretože mnoho z nich sú vyrobených z udržateľnej bambusovej trávy, ktorá nielen rýchlo rastie, ale tiež spotrebuje menej vody a na pestovanie nevyžaduje pesticídy. Mnoho ľudí si užíva dlhé dni na slnku, no keď spadnete do postele, pobyt v nej by vás mal upokojiť a umožniť vám si kvalitne odpočinúť. Preto správny výber posteľnej bielizne je skvelý spôsob, ako sa si zabezpečiť pocit luxusu. Bohatý výber kvalitnej posteľnej bielizne nájdete na https://www.scanquilt.sk/