Zvažujete kúpu bazéna?

27 dec

Vlastníte doma bazén na záhrade? Ak áno, určite je to skvelý spôsob, ako tráviť voľný čas v lete. Nie je nič lepšie ako tráviť takmer všetok voľný čas doma s rodinou a priateľmi. Pre mnohých majiteľov rodinných domov je bazén na zozname prianí, a tak robia všetko, aby si v dohľadnej dobe jeden zaobstarali. Ak nie ste v štádiu realizácie bazéna, my vám pomôžeme zodpovedať pár otázok. Možno patríte medzi ľudí, ktorí si všetci urobia sami doma alebo možno patríte medzi ľudí, ktorí si nechajú všetko urobiť na kľúč, napríklad aj bazény na kľúč.

Viete, aký bazén chcete?

Bazeny na kluc a ich stavba
Bazény na kľúč vyhotovené za pár dní

Ak sa rozhodnete pre bazény na kľúč je potrebné vybrať si firmu, ktorá má pozitívne recenzie od spokojných zákazníkov. Všetky recenzie sú dostupné na internetovej stránke firmy alebo na sociálnych sieťach. Ak si vyberiete firmu, pri prvom stretnutí spoločne odpoviete na niekoľko otázok, ako napríklad dôvod, prečo chcete bazén. Ak si myslíte, že je to zbytočné, tak nie. Od toho závisí aj tvar, hĺbka prípadne konštrukcia bazénu. niektorí túžia po plaveckom bazéne, iní ho chcú využívať len na rekreáciu. Niektorí uvažujú o malom bazéne, iní chcú hlboký a veľký. Záleží len na vás, či chcete bazén do zeme alebo nie.

Vhodné miesto na bazén

Ak už viete, prečo chcete bazén a asi aký chcete bazén, je potrebné nájsť vhodné miesto na  záhrade. Firma, ktorá montuje bazény na kľúč, zhodnotí, či miesto, kde chcete umiestniť bazén je vhodné. Bazénu môžu prekážať inžinierske siete, prípadne stromy. Je vhodné umiestniť bazén tam, kde nie sú vysoké stromy alebo vysoké budovy, pretože by sa mohlo stať, že by ste mali celý čas tieň pri bazéne a to asi nechcete. Dbajte na to, že okolo bazéna musíte mať nejaký priestor, aby ste mali kde umiestniť deku, lehátko, prípadne iné veci, ktoré budete chcieť mať v okolí bazéna. Všetky bazény musia mať blízko filtráciu, ohrevné teleso, prípadne solárne panely, ktoré vyhrejú vodu v bazéne. Ak sa rozhodnete, že oslovíte firmu realizujúcu bazény na kľúč, určite vám pomôžu odpovedať na všetky otázky, ktoré vás zaujímajú a spoločne vyberiete bazén, po ktorom túžite. Ak sa chcete dozvedieť o bazénoch, navštívte webovú stránku http://exterierstav.sk/.