Ako si správne vybrať pracovné odevy na leto?

18 mar

Leto je jedno z našich najobľúbenejších ročných období. Vyznačuje sa niekedy až tropickými horúčavami, prudkým slniečkom a dlhými horúcimi dňami. Toto všetko znie skvelo, pokiaľ si to môžeme užívať cez víkend. V práci nám tropické horúčavy často značne komplikujú život, pretože sa nám pracuje ťažšie, sme malátni a horúčavy nás dokážu rýchlo vyčerpať. Aby nám však práca pripadala aspoň o trochu znesiteľnejšia, mali by ste si vybrať pracovné odevy určené na letné mesiace. Tie sú zárukou toho, že sa nebudete zbytočne prehrievať a bude efektívne odvádzať pot. Ako si vybrať letné pracovné odevy a aké kritériá by mali spĺňať?

Letné pracovné odevy pre pracovníkov pracujúcich vonku

Pracovné odevy s krátkym rukávom

S pracovným odevom ide práca od ruky

Pokiaľ pracujete vo vnútorných priestoroch či v kancelárii, ste od horúčav chránený klimatizáciou. No tí, čo pracujú celý deň vonku na slnku, sa musia dostatočne chrániť. Ideálne je, ak sú letné pracovné odevy vyrobené z materiálov, ktoré sú priedušné a dokážu efektívne odvádzať pot. Tie drahšie majú dokonca aj ďalšie vlastnosti. Dokážu človeka príjemne ochladiť. Pracovné oblečenie na letné mesiace by ste určite nemali mať obtiahnuté, pretože vás bude obmedzovať v pohybe a navyše budete mať nepríjemný pocit, že sa na vás všetko lepí. Najideálnejším materiálom na leto je čistá bavlna. Žiadne umelé tričká či montérky nedokážu tak efektívne odvetrávať, ako práve bavlna. Možno si myslíte, že čím menej oblečenia v lete na sebe budete mať, tým sa budete cítiť lepšie. To je možno pravda, no myslite na to, že ak pracujete vonku, celý deň na vás svieti slnko a preto sa môže vaša pokožka rýchlo spáliť.

Čo všetko zahŕňa letné pracovné oblečenie?

Pracovné odevy, ktoré budete potrebovať v letných mesiacoch, samozrejme závisia od charakteru vašej práce. Ak pracujete vonku, pravdepodobne budete v prvom rade potrebovať tričká, montérky či vhodnú obuv. Ďalej sú to rôzne reflexné prvky, akými sú vesty alebo reflexné pásy a prilba, ktorá vás v lete okrem iného chráni aj pred slnečnými lúčmi. Myslite tiež na pracovné rukavice či ďalšie pracovné ochranné prvky, ktoré pri svojej práci potrebujete. Časti tela, ktoré nemáte zakryté pracovnými odevmi si natrite opaľovacím krémom s vysokým faktorom ochrany.

Tie najlepšie letné pracovné odevy nájdete na stránke https://www.dualbp.eu/.